Breng dit najaar een bezoek aan Kazerne Dossin. Doorheen de herfstmaanden organiseert Kazerne Dossin verschillende evenementen die een bezoek extra betekenisvol maken.
05.10 Boekvoorstellling: En altijd is het de vrouw – Kristien Hemmerechts
‘En altijd is het de vrouw’ is het tweede boek van Kristien Hemmerechts over het leven van Leopold Flam. Flam zat vanaf 15 mei tot en met oktober 1943 opgesloten in de Dossinkazerne. Op basis van zijn dagboeken ontstond ‘En altijd is het de vrouw’. De boekvoorstelling gaat door op zondag 5 oktober bij Kazerne Dossin.
Reserveer je plaatsenTijdelijke tentoonstelling: Sport en sporters in KL Auschwitz
Sport had een dubbele betekenis in het concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz. Het was een manier om te overleven, maar ook een vorm van onderdrukking. Ontdek dit minder bekende verhaal nog tot 10 december bij Kazerne Dossin in de tentoonstelling ‘Sport en sporters in KL Auschwitz’.
Houders van een Museumpas kunnen gratis rondleidingen door de tentoonstelling volgen op zondag 19 oktober en zondag 2 november.
Ontdek meer over de tijdelijke tentoonstelling: ‘Sport en sporters in KL Auschwitz’.
TicketsElke naam telt tijdens de herfstvakantie
Tijdens schoolvakanties zijn de opnamecabines van Elke naam telt ook geopend op donderdag. Op donderdag en vrijdag kan je langskomen in de namiddag. Tijdens het weekend zijn de cabines de hele dag geopend.
Na deelname aan Elke naam telt, mag je gratis de permanente tentoonstelling bezoeken.
Schrijf je in
27.11 Lezing Andrea Pető
Op 27 november vertelt Andrea Pető bij Kazerne Dossin over de nieuwe vormen van ‘Holocaust distortion’ en wat we daartegen kunnen doen.
Pető ziet een opkomst van antiliberale krachten die proberen om een institutioneel systeem van antiliberale Holocauststudies op te bouwen. En daar slagen ze volgens haar in. De centrale vraag in haar lezing is dan ook wat we hieraan kunnen doen.
Als hoogleraar genderstudies aan de Central European University in Wenen en Doctor of Science aan de Hongaarse Academie van Wetenschappen doet Pető al jaren onderzoek naar gender, politiek en de Holocaust. Haar onderzoek richt zich vaak op onderbelichte onderwerpen.
Schrijf je in30.11 Boekvoorstelling: De genadeloze kogel – Johan Van Duyse
De genadeloze kogel vertelt het tragische verhaal van twee jonge Belgische soldaten die in 1914 werden geëxecuteerd na een haastig proces. Auteur Johan Van Duyse ging op zoek naar het waarom van deze gebeurtenis en de rol die generaal Emile Dossin hierin speelde. Op zondag 30 november stelt hij het boek voor, samen met nabestaanden en experts.
Tickets